הרב דרוקמן: "צר לי שלא דיווחתי למשטרה"

יום לאחר הפרסום במעריב על פנייתם של בוגרי ישיבת "נתיב מאיר" לשר החינוך שיבטל את ההחלטה להעניק את פרס ישראל לראש מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב דרוקמן, הציג הרב אמש את עמדתו מול הטענות נגדו.

לטענת בוגרי הישיבה, הרב דרוקמן לא נקט בצעדים הנדרשים נגד רב הישיבה זאב קופולוביץ', שנגדו הגיעו תלונות בשנת 1997 כי ביצע מעשים מגונים בתלמידיו.

"זה שקר מוחלט, כי בעצם כל מה שמסופר על מעשיו של הרב קופולוביץ' לא שייכים אלי בכלל", אמר הרב דרוקמן אמש בראיון לערוץ 10.

"כשהגיעו אלי שמועות בלי הוכחות, שמועות, בו ביום הוצאתי אותו מתפקידו. השעיתי אותו מתפקידו. דבר אחד לא ידעתי - שאני הייתי צריך לדווח על כך גם למשטרה. צר לי מאוד

שלא עשיתי זאת. חשבתי שמילאתי את חובתי בכך שהפסקתי את עבודתו בו ביום".

"לא הייתה לי כוונה להעליב או להסתיר"

דרוקמן התייחס גם לדרישות בוגרי הישיבה היוקרתית למנוע ממנו את הפרס המכובד. "לא הפרס מדאיג אותי", אמר אמש. "מה שמדאיג אותי זה שהזדעזעתי לראות את העלילה השקרית הזאת. אני עשיתי את זה בתום לב. לא הייתה לי שום כוונה להעליב או להסתיר".

לאחר שהפרשה נחשפה הועמד הרב קופולוביץ' לדין. הוא הורשע בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו, במסגרת הסדר טיעון, ונדון למאסר לתקופה של שלוש שנים וחצי.

במקביל לפנייתם לשר החינוך גדעון סער נגד הענקת הפרס לרב דרוקמן, הנחשב לאחד האישים המוערכים ביותר בקרב הציונות הדתית, הם החלו להחתים עצומה באינטרנט כדי לאסוף תמיכה בעמדתם.

במכתב הפנייה ששלחו לשר החינוך סער כתבו הבוגרים: "אנו מזועזעים מהרעיון כי ביום העצמאות הקרוב יקבל הרב חיים דרוקמן פרס ישראל על מפעל חיים. אנו חושבים שאדם שהסתיר מרשויות המדינה פושע מין אינו ראוי לקבל את פרס ישראל".

אמש, כאמור, דחה הרב דרוקמן את הטענות והבהיר כי לא הסתיר דבר מרשויות המדינה והביע צער על כך שהשעה את הרב קופולוביץ' מתפקידו בישיבה אך לא דיווח על כך למשטרה.